Büyük Türkiye Partisi de Erdoğan’ı destekleyecek

Durmaz, parti genel merkezinde yaptığı açıklamada, Büyük Türkiye Partisi olarak, ülke genelinde seçimlere katılma yeterliliği olan bütün il ve ilçe teşkilatlarıyla hazırlıkları tamamlayarak, 28. Dönem Milletvekili aday listesini Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslim ettiklerini söyledi.

Parti olarak büyük Türkiye’yi hayal ettiklerini ve bu kaygıyı taşıyan dava arkadaşlarıyla canla başla çalışarak seçimlere hazırlandıklarını kaydeden Durmaz, “Din, dil, ırk ayrımı yapmadan, bu vatanın bütün evlatlarını kucaklamış, gelecek nesillerin umudu olmak için siyaset yapan, yüreği bizim gibi ülkesi için atan, milliyetçi duygular ile aziz Türk milletini, Büyük Türkiye Partisi çatısı altında toplamak, ekonomik siyasal, refah içinde bağımsız bir ülke inşa etmek hedefiyle yola çıktık.” diye konuştu.

Ülkenin içinde bulunduğu durumun endişe verici olduğunu ileri süren Durmaz, kurulan karanlık ittifaklar ve gizli pazarlıkların, devletin bekasını tehdit ettiğini dile getirdi.

İslam sancağının dikili olduğu son kale olan Türkiye’nin, dış güçlerin de desteklediği her türlü terör örgütleri üzerinden tehdit edildiğini ve haince planlar yapıldığını belirten Durmaz, “Bunların sözcülüğünü yapan işbirlikçi ittifak ortakları, devletimize, milletimize kurşun atan teröristlerin destek açıklamaları ile seçimlere taraf olmuşlardır.” ifadesini kullandı.

YSK’YA VERDİĞİMİZ ADAY LİSTEMİZİ GERİ ÇEKTİK

Ülkenin bekasının, şahısların ve partinin de üstünde olduğunu söyleyen Durmaz, şunları kaydetti:

“Devletimizin yanında durup Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme, Cumhur İttifakı’nın seçimi kazanması için bütün teşkilatlarımızla çalışıp, haktan hakikatten yana taraf olma kararı aldık. Bu gerekçe ile Yüksek Seçim Kurulu’na verdiğimiz 28. Dönem Milletvekili aday listemizi geri çektik. Büyük Türkiye Partisi olarak 14 Mayıs Genel Seçimi’nde, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kazanması için gece gündüz durmadan çalışacağız. Şer ittifaklarının karşısında, Cumhur İttifakı’nın yanındayız. Bir oyun bile önemli olduğu bu seçimler, aziz milletimizin kader seçimidir. Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimden beklentim, 14 Mayıs Genel Seçimleri’nde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklemeleri, şer ittifaklarına gereken cevabı vermeleridir. Atalarımızdan emanet aldığımız bu toprakları, gelecek nesillere aktarmak ve büyük Türkiye’yi inşa etmek için oyumuzu Cumhur İttifakı’na vereceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir