Milyarder Salinas, Dünya Görüşünü Güçlendirmek İçin Meksika’da kendi üniversitesini açtı

Meksikalı milyarder Ricardo Salinas, kendi grubundan yöneticilerine, iş becerileri ve liderliğe odaklanan dersler vereceği “özgürlükçü” bir üniversite kurdu.

Özgürlük Üniversitesi’ndeki ersler bu hafta Mexico City’nin Santa Fe mahalelsi yakınlarındaki yeni bir binada başlayacak. Kampüs, alanı K-12 eğitimi sunan başka bir eğitici evcil hayvan projesi olan Humanitree’nin bir parçası ile paylaşıyor.

“EĞİTİM SİSTEMİ GENÇLER İÇİN İŞE YARAMIYOR”

Salinas, haziran ayında bir blog yazısında geleneksel, “modası geçmiş ve yetersiz” eğitim sisteminin gençler için işe yaramadığını yazdı ve kendi sistemini kurmaya koyuldu. Ailenin planlarını bilen bir kişiye göre, daha önce Humanitree’nin ilk öğrencileri arasında yer alan oğullarından biri artık yeni üniversiteye gidecek.

LAKABI “ZENGİN AMCA”

Kendi kendini finanse eden üniversite, yatırımları medyadan perakendeye ve bankacılığa kadar uzanan bir eğitim verecek. Geçtiğimiz birkaç ayda Salinas, vergi ödemeye karşı çıkmak ve bunun yalnızca yozlaşmış siyasi sınıfı desteklemeye hizmet ettiğini iddia etmek için X hesabını açtı ve pişmanlık duymadan başkalarına ilham kaynağı olduğunu söylediği lüks yaşam tarzını sergilemeye devam etti. Bununla birlikte Salinas, takipçilerinden “Zengin amca” lakabını benimsedi.

Web sitede yer alan bilgilere göre üniversite, inovasyon ve işletme alanında bir derecenin yanı sıra ekonomi, akıllı beceriler ve “insanlar ve ekipler” gibi çeşitli konularda üç aylık sekiz kurs sunacak.
Salinas geçtiğimiz günlerde bir paylaşım yaparak “Üniversitem harika. Yaratıcılık uzmanları tarafından, özgürlükçülerden etkilenerek birinci sınıf olarak tasarlandı” dedi.

RICARDO SALINAS KİMDİR

19 Ekim 1955 doğumlu olan iş adamı Meksikalıdır. Pliego Azteca TV ve Electra ve Salinas Group yönetim kurulu başkanı olan Salinas, birçok ekonomi, küreselleşme, özgürlük, eğitim ve girişimcilik forumunda konuşmacı olarak yer aldı. Bu dünyaca ünlü platformlar arasında; Dünya Ekonomik Forumu, Meksika Ekonomist Yuvarlak Masası, Genç Başkanlıklar Organizasyonu, UCLA, Amerika Kıtası Enstitüsü, Harvard Business School ve TED gibi yerler var.

Aynı zamanda blog ve dergilerde yazan Salinas yazılarını, iş, siyasi, ekonomik ve kültürel konularda kaleme alıyor. Meksikalı iş adamı ünlü dergi Newsweek’te İspanyolca, La Opinion, Huffington Post ve ayrıca da Meksika basınında yazıyor.

Maria Laura Medina ile 2001 yılında dünya evine giren Ricardo Salinas’ın Ricardo Emilio ve Cristobal Patricio isimli iki çocuğu var.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x