Trabzonspor’un YouTube Kanalı Hacklendi! Elon Musk Detayı Gündem Oldu

Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor’un sosyal medya hesaplarından Youtube kanalı, siber korsanlar tarafından hacklendi. Ele geçiren platformda kulübün önceden yayınlanan videoları silindi. Olaya asıl damga vuran ise ele geçiren kanalda Tesla şirketi sahibi Elon Musk’ın canlı yayının paylaşılması oldu.

Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden Trabzonspor’un birçok videodan oluşan arşivinin bulunduğu ve canlı yayınların yapıldığı Youtube’daki kanalı hacklendi.

Trabzonspor’un video arşivinin yer aldığı ve canlı yayınlarını paylaştığı video platformu Youtube’daki kanalı, siber korsanlarca hacklendi. Kanalın ismi ve logosu, Elon Musk’ın şirketi olan ‘Tesla’ ile değiştirilerek, 2005 yılından bugüne kadar olan video arşivi de silindi. 300 binden fazla abonesi bulunan kanalda, Elon Musk’ın, Tesla’nın yeni aracının tanıtımını yaptığı canlı yayın açıldı. Kulüp yetkilileri, hesabın geri alınması için Youtube platformuyla iletişime geçti.

Siber korsanların hacklediği video platformundaki kanalda 2005 yılından bugüne kadar yüklenmiş video arşivi silindi.

Spor gündemine bomba gibi düşen olayda Trabzonspor kanalın hem ismi hem de logosu değiştirildi. Ele geçirilen kanala ünlü iş adamı Elon Musk’ın şirketi olan ‘Tesla’nın adı ve logosu kondu.

300 bini aşkın aboneye sahip olan kanalda, Elon Musk’ın, Tesla’nın yeni aracının tanıtımını yaptığı canlı yayın açılması ise sosyal medyada gündem yarattı.

İddialara göre bordo-mavili ekibin kulüp yetkilileri, konuyla ilgili YouTube yönetimiyle görüşüyor. Yaşanan sorunun en kısa zamanda çözülmesi için bir yol aranıyor.

Sizin konu hakkındaki düşünceleriniz neler?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir