Windows 11’e iPhone Bağlantı Desteği Geldi!

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, geçtiğimiz haftalarda iPhone sahibi kullanıcıları sevindirecek bir gelişme ile gündeme gelmişti. Windows 11 için hazırlanan KB5023706 kodlu güncellemeyi Windows Insider programı kapsamında test kullanıcılarına dağıtan şirket, “Phone Link” (Türkiye’de bilinen ismiyle Telefon Bağlantısı) isimli uygulama aracılığıyla iMessage’a erişim imkanı tanımıştı.

Şimdiyse konuyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Microsoft, KB5023706 kodlu güncellemeyi kararlı Windows 11 kullanıcıları için de yayınladı. An itibarıyla dağıtımı devam eden güncelleme, iMessage erişimini tüm kullanıcılara açmış oldu. Peki bu özellik ne işe yarayacak ve nasıl kullanılacak?

Windows üzerinden mesaj gönderebilecek, arama yapabilecek ve iPhone’unuza gelen bildirimleri görebileceksiniz

Phone Link, en basit anlatımı ile iPhone’ların bir Windows bilgisayara bağlamasına imkan tanıyor. Bu uygulama ile kullanıcılar, Windows 11’de iMessage yoluyla mesaj gönderip alacak, arama yapacak ve bilgisayarlarında telefonlarına gelen bildirimleri görecekler.

Microsoft, Windows cihazlarını iPhone’lara bağlamak ve iMessage’ın kullanılmasını sağlamak için Bluetooth teknolojisinden yararlanıyor. Yani eğer Windows 11 ile çalışan bilgisayarınız Bluetooth desteğine sahipse Phone Link uygulamasını herhangi bir sorun yaşamadan kullanabileceksiniz. Yazılım, oldukça basit bir arayüz sunuyor.

Windows’taki iMessage kullanımında bazı sınırlamalar da mevcut olacak

Dağıtımına başlanan güncellemeyi yükledikten sonra Telefon Bağlantısı özelliğinden faydalanmak isterseniz, yapmanız gereken tek şey uygulamayı çalıştırmak ve cihaz tanımlama ekranında iPhone seçmek. Sonraki aşamada ise uygulamanın yönergelerini takip etmeli ve cihaz eşleştirmesini tamamlamalısınız. Eğer Telefon Bağlantısı uygulamasını bilgisayarınızdan kaldırdıysanız veya bulamıyorsanız, buradaki bağlantı ile Microsoft Mağazası’ndaki ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

Peki KB5023706 kodlu güncellemede başka hangi yenilikler var?

Windows 11 KB5023706 güncellemesi, büyük özellikler getiren bir güncelleme değil. Büyük oranda optimizasyon, iyileştirme ve bilinen sorunların çözülmesine odaklanan güncelleme, “Hızlı Yardım” seçenekleri aracılığıyla enerji verimliliği önerileri ve yeni yardım seçenekleri sağlayacak. İşletim sisteminin erişilebilirlik seçenekleri geliştirilirken, sağ alt köşede yer alan simgelerin köşeli değil, yuvarlatılmış görünmesine de imkan tanındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir