Yapay Zekadan SHIB, DOGE ve XLM İçin Kritik Tahminler!

OpenAI’nin metin tabanlı yapay zeka aracı ChatGPT’yi piyasaya sürmesiyle yapay zeka araçlarında bir canlanma oldu. Bu araçlar, online verileri yorumlayarak kripto para birimlerini analiz etme kapasitelerini geliştirdi. Bunlardan birisi olan Alphabet’in AI aracı Google Bard da piyasada ön plana çıkanlardan birisi. Biz de Google Bard’a DOGE, SHIB ve XLM tahminlerini sorduk. Yapay zeka aracı, 1 Ağustos itibariyle bize projeksiyonlarını sundu.

DOGE fiyat tahminine katkıda bulunan faktörler

Bard özellikle, Musk’ın gerçekten de X’e ödeme getirmesi durumunda DOGE’nin potansiyel fiyat artışına katkıda bulunan faktörlerin ayrıntılı bir analizini sundu. Buna meme coin’le ilgili olarak genellikle bir fiyat artışından önce gelen önceki paylaşımları da dahil. Bard, X’in DOGE’nin yeni kullanıcılara çok fazla maruz kalmasını sağlayacağını öngörüyor. Bunun da DOGE’ye olan talepte bir artışa yol açabileceğini ve fiyatını yükseltebileceğini tahmin ediyor.

Son olarak Bard, DOGE ödemelerinin X ile olası entegrasyonunun, insanların mal ve hizmet satın alırken dijital para birimini daha kolay kullanmalarına olanak tanıyacağının altını çiziyor. Sonuç olarak, bunun DOGE fiyatını artırmaya yardımcı olacağını vurguluyor. Öte yandan yapay zeka platformu, kripto piyasasındaki dalgalanmalar ve “internetin para birimi” olmayı hedefleyen rakiplerin güçlenmesi gibi DOGE’nin yükselişini sınırlayabilecek ve olası ödeme entegrasyonuna rağmen DOGE’nin fiyatını etkileyebilecek bazı faktörleri de sıralıyor.

DOGE tahmini için spesifik rakamlar

Kesin rakamlar açısından, Bard, X’in ödemeleri entegre etmesi halinde, mevcut fiyatından %1.000’lik bir artışı temsil edecek nispeten muhafazakâr bir hedef olarak 0,10 dolar ile başlayan birkaç potansiyel fiyat hedefi listeliyor. İkinci öngörüsü, mevcut fiyatından %2.500’lük bir kazanca işaret edecek olan 0,25 dolarlık daha yükseliş hedefi. En iyimser DOGE fiyat hedefi ise %5.000’lik bir fiyat ilerlemesine işaret eden 0,50 dolar idi.

X ödemeleri entegre ederse DOGE fiyat hedefleri. Kaynak: Google Bard

SHIB fiyatını etkileyecek oyundaki faktörler

Bard, Shiba Inu için kapsamlı bir analiz yapıyor. Shibarium’un geliştiriciler tarafından benimsenmesi, sunduğu verimlilik ve ölçeklenebilirlik düzeyi ve tüm ekosistemle ilgili olumlu haberler de dahil olmak üzere “fiyat artışına katkıda bulunabilecek bir dizi faktör” olduğunu vurguluyor. Bununla birlikte Bard, bazı olumsuz haberlerin SHIB fiyatını olumsuz etkileyebilecek faktörler olabileceğini belirtiyor. Bunlar arasında, ilk olarak genel kripto para piyasasındaki düşüşü sayıyor. Ayrıca, Shiba Inu ekosistemiyle ilgili güvenlik ihlali ya da ‘rug-pull’ gibi olumsuz olaylardan bahsediyor.

SHIB analizi. Kaynak: Google Bard

SHIB tahmini için spesifik rakamlar

Belirli rakamlar açısından Bard, birçok kaynaktan faydalanarak SHIB fiyat tahminlerini listeliyor. Bu bağlamda, meme coin fiyatını 2023’ün sonuna kadar 0,0000259 dolar olacağını öngörüyor. Ayrıca, yaptığı ikinci tahmin, SHIB’nin 2023’te 0,0000289 dolara ulaşacağını gösteriyor. Son tahminde ise SHIB’i aynı dönemde 0,00001419 dolar ile 0,00002204 dolar arasında bir yere yerleştiriyor.

XLM fiyatını etkileyen faktörler

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Yargıç Analisa Torres’in 13 Temmuz 2023’te XRP’nin halka açık borsalarda satışının ABD menkul kıymetler yasalarını ihlal etmediğine hükmetti. Bu kararın ardından, Stellar (XLM) sonraki günlerde %60’ın üzerinde değer kazandı. XLM’nin değerindeki artış 14 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Ayrıca, 13 Temmuz’da gün içinde %100 gibi dikkat çekici bir oranda artış kaydetti.

Bard, XLM fiyatının geri çekilmesine rağmen, hala karar öncesi seviyelerinin üzerinde kaldığını belirtiyor. Ayrıca, Stellar’ın daha fazla işletme ve kuruluş tarafından benimsenmeye devam ettiğinin altının çiziyor. Özellikle, Latin Amerika’nın önde gelen kripto borsası Bitso, dünya çapındaki şirketlerin Arjantin, Meksika ve Kolombiya’ya düşük maliyetli USDC ödemeleri yapmalarına olanak sağlamak için Stellar’ın Anchor Network’ünü entegre etti. Bu arada, önde gelen kripto borsası Coinbase de yakın zamanda Stellar ile entegre oldu. Artık Blockchain ağı üzerinden USDC para yatırma ve çekme işlemlerini tamamen destekliyor

XLM fiyat tahmini

Son dönemdeki performansı, XLM’nin düşüş eğilimi gösterdiğini işaret ediyor. Ayrıca, son 30 gün içinde yalnızca 12 yeşil günün olduğunu ortaya koyuyor. Bu da yukarı yönlü fiyat hareketlerinin %40 oranında gerçekleştiğini gösteriyor. Birden fazla online kaynaktan toplanan görüşlere dayanarak, hakim duyarlılığın 2023’ün sonuna kadar XLM için önemli bir fiyat artışını desteklemediği görülüyor. Son dönemdeki olumlu performansına rağmen, çeşitli platformlardan gelen beş fiyat tahmini, XLM’nin öngörülebilir gelecekte 0,20 doların üzerinde işlem görmesinin beklenmediğini gösteriyor.

XLM 2023 sonu fiyat tahminleri. Kaynak Google Bard

Stellar şu anda 0,1548 dolardan işlem görüyor. Bir gün içinde %2,90’lık hafif bir düşüş yaşadı. Ancak, bu kısa vadeli düşüşe rağmen, hafta boyunca dayanıklılık gösterdi. Böylece, 5,13’lük kayda değer bir artış kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x