Binance CEO’su Milyonlarca Dolarlık Kripto Gasp Olayını Açıkladı!

Kripto piyasanın yakından takip ettiğini Binance CEO’su Changpeng Zhao, ilginç bir açıklama yaptı. Bu açıklamasında CZ, bir kripto yatırımcısının Karadağ gezisi sırasında kaçırıldığını ve yatırımcının 12.5 milyon adetlik USDT cüzdanının boşaltıldığını aktardı. Bununla birlikte CZ, sıkı çalışmaları sonucu bu fonların önemli bir kısmını dondurmayı başardıklarını kaydetti.

Binance CEO’su ilginç bir gasp hikayesi paylaştı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto dünyasında ilginç gelişmeler hiç de nadir değil. Hatta ne kadar sanal bir dünyadaki para birimleri olsa da kripto paralar da zorbalıkla çalınabiliyor. Bu şekildeki son bir gelişmeyi Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) paylaştı. Buna göre, bir müşterilerinin yöneticileri Karadağ’daki iş gezisi sırasında kaçırıldılar. Saldırganlar daha sonra, zorla kripto cüzdanlarını boşalttılar. Bu olayın detaylarını CZ, X hesabı üzerinden şu şekilde paylaştı:

Bir müşterinin yöneticileri ‘iş gezisi’ için Karadağ’a gitmişler. Burada kaçırılmış ve cüzdanlarını boşaltmaya zorlanmışlar. Toplam kayıp yaklaşık 12.5 milyon dolar. Zincirleme faaliyetleri araştırdık ve tüm fonlar USDT olarak alınıp bir Tron cüzdanına aktarıldığı için cüzdanın dondurulması için bugün erken saatlerde ortaklarımıza ulaştık. Çalınan 12,5 milyon doların yaklaşık 11,8 milyon dolarını dondurmayı başardık.

Dev kripto borsası, Rus Rublesi (RUB) mevduatlarını durduruyor

Binance’in Rusya’dan çıkma planlarının ardından, kripto para borsası şimdi de RUB mevduatlarını durdurmayı hedefliyor. Dünyanın en büyük kripto para borsası, yakın zamanda Rusya’dan çıkma planlarını açıkladı. Şimdi de kullanıcılarını Rus rublesi (RUB) konusunda güncelleyen bir açıklama yayınladı. Açıklamaya göre, Rusya’dan çıkma kararının ardından, borsa tüm RUB mevduatlarını durduracak. Ancak, belirttiği tarihe kadar para çekme işlemlerine izin vermeye devam edecek.

Bu yılın başlarında Binance, Rusya’dan çıkma ve Rus kullanıcılarını borsadan çıkarma planlarını açıkladı. Ayrıca, Rusya şubesinin tamamını başka bir kripto borsası olan CommEX’e sattı. Binance’in Rusya şubesinin CommEX’e satılması kripto dünyasında önemli bir değişime işaret ediyordu.

Orbiting RUB ile ilgili detaylar

Binance bugün kullanıcılarına, CommEx’e yapılan satışla Rusya’dan çıkma kararının ardından, firmanın 15 Kasım TSİ 03:00 itibariyle RUB mevduatlarını durdurmaya başlayacağını bildirdi. Bununla birlikte, Rus rublesi etrafında dönen para çekme işlemleri 31 Ocak 2024’e kadar mevcut olacak. Borsa ayrıca, Rus rublesi cinsinden itibari para bakiye rezervine sahip kullanıcıların, herhangi bir işlem ücretine tabi olmaksızın fonlarını CommEX platformuna aktarmakta özgür olduklarını açıkladı.

Ayrıca, CommEx ve Binance hesaplarının başarılı bir şekilde bağlanmasının ardından, kullanıcılar Binance’teki RUB’yi CommEX’e serbestçe aktarabilirler. Kullanıcılar, kripto borsası tarafından sağlanan son tarihten önce Rus rublesini Binance’in itibari para ortakları aracılığıyla çekebilir veya RUB’lerini Binance Convert aracılığıyla kriptolara dönüştürebilir. Ayrıca, kullanıcıların Binance Spot piyasasında Rus rublesini kripto paraya çevirme olanakları olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x