CHP’de kurultay heyecanı: Kılıçdaroğlu ile Özel başkanlık için yarışıyor

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı, ‘İkinci yüzyılda demokrasi ve birlik kurultayı’ sloganıyla bugün Ankara Spor Salonu’nda başladı. Kurultayda 1368 delegesi yeni genel başkan için bugün sandık başına gidiyor.

CHP’li İlhan Cihaner ‘anti demokratik’ bulduğu seçim şartlarını gerekçe göstererek adaylıktan çekilirken, Kemal Kılıçdaroğlu ile Özel Özel öne çıkan iki aday.

Tribünler doldu

Kongre için hem Özel hem de Kılıçdaroğlu taraftarları tribündeki yerlerini alarak döviz ve pankart açtı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu’yla saat 12:15’te kurultayın yapılacağı alan girdi. Delegeleri selamlayan Kılıçdaroğlu ve eşi, daha sonra kendileri için ayrılan bölüme geçti.

Özgür Özel ise salona kendisini destekleyen milletvekili ve delegelerle girdi.

Kılıçdaroğlu son kez aday

Kürsüde konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, seçim bitmesinin ardından ‘daha nefes alamadan’ değişim söylemlerinin başladığını kaydetti.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Örneğin ne diyorlardı? ‘Bu cehape var ya… Sivas’ın ötesine gidemiyordu…’ diyorlardı. Peki bugün, oralardan milletvekili çıkardık. Hangi değişimden söz ediyorsunuz?”

Kılıçdaroğlu, bu kurultayda son kez aday olduğunu belirterek “Ben de bir sonraki kurultayda sizlerin arasında oturup seçilen yeni genel başkanımı alkışlayacağım” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x