Meteoroloji’den 26 İl İçin Sarı Kodlu Uyarı! Hava Sıcaklığı 10 Derece Düşüyor

Meteoroloji tarafından yayınlanan 22 Ocak hava durumu raporuna göre hava sıcaklıklarında düşüş yaşanıyor. Ayrıca yoğun kar yağışı nedeniyle 26 il için sarı kodlu uyarı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile İstanbul, Kocaeli, Bursa, Yalova ,Karaman, Kahramanmaraş, Sivas, Sinop, Adıyaman çevreleri ve Balıkesir’in kuzeyinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak; diğer yerlerde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların; Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri, Doğu Anadolu’nun doğusu ve Siirt’in yükseklerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis görülmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

26 İLDE SARI KODLU UYARI

Meteoroloji, yoğun kar yağışı nedeniyle 26 il için az tehlikeli anlamına gelen sarı kodlu uyarı yayımladı. Vatandaşların yağışlar nedeniyle olası olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR

Hava sıcaklıklarında İç kesimler ve Doğu Karadeniz’de hissedilir derecede (8 ila 10 derece) azalacağı, diğer kesimlerinde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x