Şöhret olmak ayrı oyuncu olmak ayrı

Bir dönem Amerika’da oyunculuk yaparak geri dönen Fadik Sevin Atasoy, Türk oyuncuların ülkede mutlu olduğunu ve yurtdışına kariyer yapmak için giden kimseye rastlamadığını söyleyip “İnsanlar mutlu, bir şey yapayım diye gitmek isteyeni görmedim” dedi.

GÜÇLÜ BİR LOBİ GEREKİYOR

Nişantaşı’nda objektiflere yansıyan Fadik Sevin Atasoy, Amerika’da oyunculuk sektöründe başarılı olmak ve iyi işlerde yer almak için güçlü bir lobinin olması gerektiğini, Türk dizilerinin dünya pazarında yer almasıyla oyuncuların önünün açıldığını ifade etti. Sektörel desteğin önemini vurgulayan ve Türk oyunculara Amerika’da ön yargılı davranılmadığını anlatan oyuncu “Sektörel destek olmadan biraz bu işler zor. Türk oyunculara karşı yargı yok orada ama bu bir lobi ve destek sistemi. Salma Hayek ya da Penelope Cruz’un Latin asıllı olmasına rağmen başarılı olmasının sebebi Latin nüfusun Amerika’da fazla olmasından kaynaklı. Sadece yetenekle ilgili değil, rakamsal ve endüstriyel dengeler var. Artık bizim de pazarımız var. Masada daha güçlü oturuyoruz. Diziler bu dinamiği değiştirdi” diye konuştu.

BENİM MESLEĞİM OYUNCULUK

Şöhret olmak ile oyuncu olmanın birbirinden farklı kavramlar olduğunu ve bu kavramların karıştırıldığını da anlatan oyuncu şöyle devam etti: “Şöhret olmak, oyuncu olmak anlamına gelmiyor. Oyuncu olduğun zaman illa şöhret olacaksın anlamına da gelmiyor. Oyuncu olmak ayrı bir şey, şöhret olmak ayrı bir şey. Dolayısıyla oyuncu her yerde oyuncu, zanaatkar da her yer de zanaatkar. Benim mesleğim oyunculuk, tanınır olmak oyunculuğun yan dalı sadece”

DÖNEM FİLMİ ÇEKECEĞİM

Atasoy ayrıca bir dönem hikayesi yazdığını ve filmde annesi Emel Göksu ile rol alacağını anlatıp “Dönem işi bir film senaryosu yazıyorum, sanırım çekebilmek için daha iki yılı var. 1854 yılında geçen bir hikaye olacak. Hem ben hem annem filmde yer alacak. Yazım sürecinde bir Türk hikayesi olduğu için burada olmam gerekecek. Hollywood’dan belki sürpriz isimler de yer alabilir filmde” dedi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir