Sosyal medya hesaplarına “TSK soruşturması”: 3 kişi tutuklandı, çok sayıda hesap inceleniyor

Sosyal medyada, “Türk Silahlı Kuvvetleri ve güvenlik güçlerini hedef alan hakaret içerikli paylaşımlar ile terör örgütü propagandası paylaşımlarına yönelik” soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında 5 kişi gözaltına alınırken, bunlardan 3’ü tutuklandı. Çok sayıda sosyal medya hesabı da inceleme altına alındı.

NTV’nin aktardığına göre Irak’ın kuzeyindeki terör saldırılarının ardından, sosyal medyada Türk Silahlı Kuvvetleri ve güvenlik güçlerini hedef alanlara yönelik soruşturma başlatıldığı bildirildi. Soruşturma kapsamında çok sayıda hesap inceleme altına alındı. Bu hesapların büyük bölümünün yurt dışından yönetildiğinin tespit edildiği bildirildi.

Bakan Yerlikaya’dan gözaltı açıklaması

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Antalya’da yaşadığı belirlenen O.K. ile Bakırköy’de sosyal medyada paylaşmak üzere video çektikleri sırada güvenlik güçlerine hakaret ettiği iddia edilen B.T., S.Y.G., N.K. ve F.G.’nin gözaltına alındığını açıkladı.

Gözaltındaki isimlerden B.T. ve S.Y.G., çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

Bakan Tunç: Hesapların büyük bölümü yurt dışından yönetiliyor

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ise hakaret içerikli paylaşımlarda bulunan çok sayıda hesabın inceleme altına alındığını açıkladı. Bakan Tunç, bu hesapların büyük bölümünün yurt dışından yönetildiğini söyledi.

Tunç, şu ana kadar Türkiye genelindeki operasyonlarda 1 kişinin tutuklandığı bilgisini verirken, 2 kişiyi arama çalışmalarının da sürdüğünü söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x